Lemberk a Markvartické rybníky – 6. 8. 2018

Kvůli  tomuto příspěvku jsem založil novou rubriku “Fotoreporty”, protože se to kvůli délce určitě nedá nazývat výletem. I když jako odpolední procházka, proč ne. A tak jsem to také pojal.

Po práci jsem sedl do auta a vydal se směrem na zámek Lemberk s tím, že se projdu po okolí a otestuji odkud a kam je vidět či jestli se tam nedá něco vyfotit. 

Zaparkovat se dá pod Lemberkem na malém parkovišti a k zámku vede krátká cesta. Na samotném Lemberku jsem několikrát byl, historii znám a další povídku o místní bílé/černé paní znát nepotřebuji, tak jsem ji vynechal. 

 

 

 


Pokračoval jsem uličkou směrem k Bredovkému letohrádku, kde se přes alej s loukou dá dostat k Zdislavině kapli. Cestou minete starou vodárenskou věž a na louce sochu s názvem “Zahleděná”; sedící ženskou postavu hledící na kopce v Ralsku.

 

 

 

 

 

 

 

 


Cesta pak pokračuje dál kolem rybníků a oklikou se dá dojít do Jablonného v Podještědí. Já jsem se vrátil po silnici pod zámek k Černému jezírku, které bylo (jakao vše tento rok) téměř vyschlé a zbyla z něj jen množírna na sinice 🙂

 

 

 

 

 

 

 


 

Napsat komentář