Jablonné v Podještědí – Pole – 15.9.2018

Do Jablonného v Podještědí jsem se vypravil den dopředu v podvečer na průzkum. Předtím jsem hledal na mapách, kam by se dalo v této krajině zajít a na doporučení švagra Fandy, který tam kdysi fotil jsem zvolil dva rybníky nedaleko vesnice Pole.

 Podvečerní výprava za místem se opravdu vyplatila. Tam, kde jsem si myslel, že něco bude nebylo naprosto nic, jen neprůchodná krajina. Chvíli jsem jezdil okolo a najednou bylo jasno. Podařilo se mi sjet do polí mezi objema rybníky a věděl jsem, kam ráno půjdu. Budíček ve 4:00, rychlé kafe a nasednout. Už cestou když jsem minul Křížany jsem se začal usmívat. V údolích byla totiž mlha, a to je na září téměř zázrak. Když beru v potaz, že teploty se blížili pořád třicítkám, tak nemalý zázrak.

 Dojel jsem na místo, kde jsem byl den předtím a čekal. Začala modrá hodina a já se pustil do focení… no a všechno, co je v galerii níž vzniklo v okruhu asi jednoho kilometru. Zhruba po hodině fotožní vylezlo už slunce úplně a to byl konec… ale z té krajiny v okolí by se dalo těžit donekonečna…

 A zároveň jsem tam udělal svou první fotku, která se mi líbí.

 

Napsat komentář