Okolo Trosek na Bukvice – 26.11.2018

První den své nedobrovolné dovolené jsem se rozhodl navštívit vesnici Bukvice. Ani ne tak kvůli bukvicím, jako kvůli vyhlídce která vypadala na mapě skvěle.

Vzal jsem to přes Turnov s tím, že budu přímo pokračovat na Jičín. Nicméně nedorazil jsem ani do Sedmihorek a poprvé zastavil. A byla to první zastávka z několika desítek. Ikdyž v Liberci bylo naprosto odporné počasí, tak tady to jakž takž šlo a zůstaly se v kopcích válet mlhy. Od této chvíle jsem ujel vždycky kilometr dva na Jičín a pět bokem do Prachovských skal, abych vychytal co ještě šlo, než se mlhy rozpustí. Nakonec jsem zabočil neplánovaně na Hrubou skálu kolem rybníků směrem na Troskovice. Jedna scenérie střídala další, prostě radost:)

Bohužel přestože jsem vyfotil spoustu fotek, bylo to pořád na jedno téma. Tak jsem nasedl a dojel do Podhradí, kde jsem vylezl na onu vyhlídku na Bukvice. A tou dobou se zatáhlo a začalo pršet. No, sebral jsem si nádobíčko, projížděl vesnicemi kolem a zkoušel si zapamatovat místa na příští focení, až bude lepší počasí. Cestou jsem minul Staré Hrady, kam jsem se chtěl vypravit… a byl jsem rád, že ne, je to jenom turistická past kde není moc co vidět.

Ale cestou nazpátek směrem na Sobotku jsem šlápnul na brzdu, protože ikdyž bylo odporné počasí, tak jsem viděl louku s ozimem, skoro v prosinci totálně zelenou 🙂


Napsat komentář