Mumlavské vodopády v Harrachově

Dnes jsem se rozhodl i přes nedostatek vody prostě zkusit věc která mne dlouho láká a nikdy jsem jí ještě nedělal.

Mumlavské vodopády v Harrachově.

Teorii jsem měl nastudovanou: moc to nepřehánět s časem a neudělat z tekoucí vody bílou deku. Co mě nedošlo byl fakt, že Mumlava po těch pár dnech chladu začala pomalu zamrzat. Byla to výhoda i nevýhoda: má to svojí atmosféru, oproti tomu ale zmizel kontrast tekoucí vody oproti okolí. Ale byla to nádhera, byl jsem tam naprosto sám. Ikdyž tohle místo fotilo a bude fotit stovky fotografů předemnou i po mě a ze stejných míst, udělal jsem si radost.

Proběhl pokus s levným ND filtrem a zjistil jsem, že ne. Totálně to celé zešedlo. Budu muset počkat na filtry od Hittechu… Co se týká času, moje zjištění je: cokoli mezi 0.5 sekundy a 1 sekundou. Nad sekundu je to bílá deka která už neteče a voda není vidět. Nemá to dynamiku. Hodilo by se to jako pozadí pro růžového jednorožce, ale rozhodně to nevypadá dobře.

Hlavně jsem měl dilema, kterou ze stovky fotek sem dát. Kompozice měnila kompozici, ale veskrze to byl stejný objekt stejně jako v minulé reportáži Trosky. Ale každá z těch fotek je tak nějak originál. Tak snad se to povedlo…

Poznámky pro sebe:

  1. Nechat si natisknout nálepku na stativ: Blbče, nauč se vypínat stabilizátor už konečně!
  2. Když je venku sníh nezapomenout se přezout z bot bez podrážky na řízení do pohorek.
  3. Nekupovat levné ND filtry.

Napsat komentář