Na Jih od Dřevčic

Dneska jenom krátká vložka. Kokořínsko. Nevím, co o něm říct. Je to tam krásné, ale buď mám smůlu a nebo to není prostě “fotogenická” krajina pro styl, co preferuji.

Mám rád stromy, těch tam je požehnaně, ale povětšinou jedle nebo smrky. Je tam voda, ale povětšinou okolo to je obydlené a ikdyž se slunce snaží, tak to “nemaluje”. Má to tam atmosféru, ale ne takovou co mám rád. Českosaské, to byla láska na první pohled. To samé Český ráj. Tady to bohužel moc neklape. Ale nevěším foťák na hřebík, snad tomu přijdu na chuť.

Zkoušel jsem to navečer s tím, že zkusím “nacvakat” rybníky na sever okolo Holan. Nachodil jsem mnoho a ani jsem nevytáhnul foťák z batohu. Chybělo mi světlo všude tam, kde to za něco stálo. Rozhodl jsem se vypravit nazpátek do Dřevčic, kde jsem předtím měl vyhlídkuté místo na přespání. Nechyběli tipiční štěkající srnci, takže jsem před rozřeskem uvařil kafe a vystřelil do přírody. Tam jsem měl trochu kliku na světlo a podařil se mi celkem fajn východ slunce v kmenech stromů. Ale jinak pusto, prázdno. Kompozice žádné, výhledy žádné. Ale na chození to je ráj. Jakmile tam člověk jednou vyleze někam na vrch, tak už jde defacto po skále a už existuje jenom “dolů” a žádné lezení do kopce 🙂

Takže opravdu jenom krátce, příště to bude delší. Galerie tady:

 

Napsat komentář