Ráno na Středním Prysku

Tohle bude velmi krátký post, protože se mi stalo “Veni, Vidi, Vici”.

Chystal jsem se nějaký čas navštívit Střední vrch v Prysku. Pořád to nějak nevycházelo a když už mělo, tak do toho přišla dovolená mého kolegy a nutnost držet pohotovost. Ale druhý kolega byl tak hodný, že mi dal “časové” okno z rána, kdy jsem tam mohl vyrazit.

Bylo to vlastně jenom “na otočku”. V půl čtvrté jsem vstal, sedl do auta a jel. Dorazil jsem za pořádné tmy, cestou semnou šly po silnici laně (místo toho aby utekly někam bokem, ladným klisem to braly před autem :). Nasadil jsem čelovku a vzhůru na horu. Byla to celkem zábava se tam dostat, ale nakonec se povedlo. Nikdy bych nevěřil, že tam nahoře potkám srnky. Ale časem jsem zjistil, že ty potvory vlezou všude, protože 14 dní nato jsem je potkal ještě na nepravděpodobnějším místě.

Počasí mi krásně přálo, připravil jsem si stativ a tetelil se blahem, protože v údolí byla mlha. Východ slunce vyšel, fotky z něj se válí pod článkem; co mě dostalo byl ale návrat k autu. Jelikož byla ještě mlha, údolí kterým se na Střední vrch jde bylo tou mlhou zalité. A do toho se zrovna přehouplo slunce z poza kopce a udělalo ty nejhezčí barvy, co jsem tenhle rok viděl.

No, nafotil jsem toho v údolí víc než na kopci. Ale zadařílo se a mám z toho radost. A pak už jenom otočka a domů držet pohotovost.

Fotky na Zoneramě

 

Napsat komentář