Proč to celé vzniklo

Někdy v létě 2018 jsem se zamyslel nad tím co dělám (asi krize středního věku). Vzhledem k tomu že mám sedavé zaměstnání a celkem jsem nakynul, tak jsem se rozhodl s tím něco dělat.

 Jelikož sport je pro mne sprosté slovo a nikdy jsem k němu neměl vztah, tak jsem se rozhodl začít chodit na výlety místo sezení u počítače. A tak to vlastně celé začalo.

 Kdysi… no, před dvaceti lety, v době kdy začínala digitální fotografie, jsem celkem rád fotil. Začínal jsem s hrozným Olympusem C720 UZ, pak si pořídil Panasonic Lumix DMC FZ 10, což bylo v tu dobu něco jako porsche (a v přepočtu na dnešní inflaci bych za stejné peníze měl dobrý fullframe).

 Tak jsem si koupil fotoaparát, abych měl nějakou motivaci k tomu chození. A během pár dní jsem zjistil, že nefotím abych chodil, ale chodím abych mohl fotit.

 A když už jsem někde byl, tak si to chci také zapamatovat. Vzpomínky blednou, proto jsem se rozhodl začít psát tenhle blog. Dělám to hlavně pro sebe, ale pokud to někomu pomůže jako tip na výlet, budu jedině rád. Jelikož jsem z Liberce, a tolik času zase není, tak většina toho, co se tu objeví bude z okolí, kam se dá v klidu dojet autem a být večer zase zpátky.